הסתיו הגיעה

עבודה עם מגוון אוכלוסיות


 

עבודה שיקומית הוספת תמונה

קשיי הסתגלות הוספת תמונה

נוער הוספת תמונה

מוגבלות שכלית הוספת תמונה

אודות גינון טיפולי


 

גינון טיפולי הוא תהליך פיזי ונפשי שנעשה באמצעות המגע והעבודה עם האדמה והצומח. זהו תהליך הטומן בחובו את ההתמודדות שבעבודות הידיים, את הסיפוק שביצירה ואת החשיפה לתהליכי הטבע הקיימים סביבנו.  תוך כדי העבודה של גינון טיפולי מגלים המשתתפים יכולות חדשות, מתמודדים עם קשייהם המשתקפים בעבודתם, מפתחים ומאמנים יכולות פיזיות, רגשיות וחברתיות.

 במהלך המפגשים נלמד ונחווה את עבודות הגנן השונות, משלב הכנת האדמה, דרך הזריעה והנביטה ועד ההנאה מהפרי והירק.

המלצות


לכל המעוניין,

בני הסובל מאוטיזם בעזרת גינון טיפולי טופל על ידי סלע מרום בשיטת דרך הידיים. המפגשים נערכו במהלך כחצי שנה בקרבת גינה, תחילה במרכז תודעה ולאחר מכן בביתי. המפגשים עסקו במספר נושאים: התחום הרגשי, תקשורת בין אישית, המוטוריקה הגסה והעדינה. כל זאת תוך כדי טיפול וטיפוח בצמחים ועצים. לכל אורך תקופת  הטיפול סלע התגלה כאדם נעם הליכות, מומחה בתחומו, מגלה רגישות ואחריות. בני נתרם מאוד ממפגשים איתו ונהנה לשהות בחברתו.

אלה איסמאילוב

לכל המעוניין, המלצה על דרך הידיים

מאז שסלע הגיע למסגרת שלנו, הילדים מחכים לו נרגשים ויוצאים שמחים ומסופקים מהפעילות המרתקת, אשר מאפשרת לכל אחד מהם להביע את רגשותיו ויצירתיותו באופן המתאים לו ולמצבו. סלע נוהג בילדים בחמימות וסבלנות, דואג לפעילויות מגוונות ומעניק לכל ילד יחס אישי, אף כאשר מדובר בקבוצה גדולה. התוצרים המופלאים אותם יוצרים הילדים במהלך הפעילות, נשארים עמם לאורך זמן ומשמחים אותם ברגעים קשים, מזכירים להם כי הם מסוגלים ליצור דבר חדש, יפה וחי, כי הם שווים וחשובים. ראוי לציין כי הילדים במסגרת שלנו הינם ילדים אשר עברו לא מעט, לא תמיד הם מגיבים ברוגע ולעיתים אף מאתגרים, אך בעיקר צמאים לחיבוק גדול, למישהו שיראה אותם – ואת זה הם מקבלים בפעילות של "דרך הידיים".

אני מאוד שמחה שזכיתי להכיר את סלע כאדם צנוע, מקצועי ועם לב גדול וגישה לילדים.

ג'ולי קייט, מנהלת פרוייקט בעמותת יחדיו

לכל המעוניין

 סלע מרום – מטפל באמצעות גינון טיפולי, מגיע להפעלה וטיפול במאושפזים בבית בלב –עומר. יש לציין את גישתו הסבלנית ואינטואיטיבית כלפי המשתקמים, כאשר הוא משתמש באמצעים מרובים ומגוונים ל לפעילות. תגובות המטופלים והתלהבותם מהטיפול הם העדות לתכונותיו החיוביות ויכולותיו של סלע. בנוסף סלע הקים ומתחזק גינה טיפולית שבה נערכת הפעילות ומגידוליו הוא משתמש לפעילויות השונות. אני ממליצה בחום על טיפולו והפעלתו בכל מסגרת אפשרית

ויקי דגני, מנהלת רפוי בעיסוק

לכל המעוניין, הנדון: דרך הידיים- המלצה

 פנימיית ה"עוגן הקהילתי" הינה פנימייה לבני נוער בסיכון אשר הוצאו מביתם. סלע הצטרף לשורותינו השנה, כמוביל את תחום הגינון הטיפולי בפנימייה. הסדנאות מתקיימות אחת לשבוע עם כל אחת מחמשת הקבוצות בפנימייה, שתי קבוצות של נערים ושלוש קבוצות של נערות, לפעילות קבוצתית משותפת. ישנה אוירה נעימה ורגועה במפגשים, וישנה התאמה לצרכים המשתנים מקבוצה לקבוצה ומנער לנער. סלע בעל יכולת לראות את כלל הקבוצה ואת הפרטים השונים בה ולתת מענה מותאם לכולם. הוא עסוק ומושקע בחשיבה על הנערים והקבוצות גם מחוץ לעבודה, ומצליח להתוות דרך מיוחדת וייצירתית שכל אחד יוכל ללכת בה.

מורן וינר רכזת פנימיית "העוגן הקהילתי"

שינוי גודל גופנים