סדנאות גינון

ונגרות

זקוקים לשבירת שגרה? הכנסת רוח חדשה וחדוות עשייה?

בדרך הידיים הכנו עבורכם שלל סדנאות חווייתיות

ליציאה מחוץ לכותלי המוסד, לעבודה משותפת, סוחפת ויצירתית המשלבת בתוכה למידה ורכישת כלים לחיים בשיטת העבודה המודעת. 

בסדנא נבנה יחדיו תוצרים מיוחדים ומעוצבים עבור שימוש המוסד בו מתקיימת הפעילות.

נתנסה בעבודת הנגרות ונקבל כלים למימוש יצירה, מתכנון וחזון עד לכדי מעשה.

אדניות | רהיטים | שולחנות פקניקפינות ישיבה

בסדנא זו נזכה להיכרות מקרוב עם העולם המופלא של הצומח. נלמד על התנאים האופטימליים לגידול ירקות, על סוגי תבלינים ועלים וסגולותיהם. נעמיק במושג צמיחה אישית ומה הם התנאים המעודדים צמיחה אנושית.

קירות ירוקים הם מגמה מקסימה ברחבי העולם אשר מכניסה את עולם הצומח ונפלאותיו אל כותלי הבית. על הקיר הירוק ניתן לשתול שלל צמחי תה ותבלין בבצורה מקיימת- חיסכון במקום, באדמה, במים ובמאמץ. בסדנא זו נבנה יחד כקבוצה, קיר ירוק לתפארת, אשר ישרת את הצוות והחניכים להנאה מירוק בעיניים וצמחי תה ותבלין לרשותם במשך ימי העבודה והלימודים.

בסדנא זו נפשיל השרוולים, נגע באדמה וניצור מבנה יפיפה לבחירת המוסד. (כמו ספסלים מחומרים ממוחזרים, טאבון אבן, בריכת דגים ועוד). נדבר על חדוות העבודה כערך- מהם הדלתות אשר היא פותחת בפנינו ומה היא מוסיפה לחיינו וליכולתנו האישיות.

 

טאבון אבן | בריכות נוי | ספסלי פעילות

גינות הזן נעשות ברחבי המזרח בהקפדה ודיוק מופתי, מתוך אמונה שהעבודה היא מעשה מדיטטיבי ומטהר נפשית. בסדנא זו ניצור גינת זן מרשימה ויפיפייה וגם נלמד על עקרונות העבודה ככלי להתפתחות אישית ו"מיינדפולנס"

בעזרת משימת בנייה ועיצוב של גינה מיניאטורית אישית, משלב התכנון ועד הביצוע נתחבר ליוצר שבנו, שמסתכל על עולמו מגבוה, צופה, בוחר, מתכוון ומבצע.

להזמנה ופרטים נוספים

שינוי גודל גופנים