תפקידנו בדרך הידיים הוא להעצים במטופלים את תחושת המסוגלות, הביטחון והיכולת להשפיע על סביבתם ולבנות את חייהם כשאיפת ליבם. רכישת כלים נכונים, הקניית יכולות השתלבות בעבודת צוות, התמדה, דיוק, יצירתיות, תכנון וביצוע הם הדרך לכך. ב'דרך הידיים'  אנחנו מאמינים שמרחב הצומח והאדמה מעניק אפשרות להשלמה עצמית וטיפוח מיומנויות רגשיות ומוטוריות עבור כל אדם בכל גיל.

מסיבה הזאת פיתחנו תוכנית שיקום ותרפיה לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים המנגישה לכל אדם את עבודת הידיים הנכונה עבורו ומתמקדת בעיקר בשיטת גינון טיפולי. לאורך השנתיים האחרונות מזמן ההקמה של התכנית, נוכחנו לראות כיצד אנשים שונים, בעלי צרכים שונים והתמודדויות ייחודיות, מפיקים הרבה מאוד מהאפשרות לקחת אחריות על סביבת חייהם, לתכנן, לדמיין, ליצור, לבנות, לתחזק ולטפח – כל אחד על פי מידת יכולתו. שיטתנו מתמקדת ביצירת קבוצות עבודה קטנות מאפשרות ותומכות לעשייה משותפת, לטיפוח סביבת החיים האישית, רכישת מיומנויות וכלים לעבודה וכתוצאה מכך טיפוח ביטחון עצמי חיובי ותחושת חיוניות ויכולת.

דרך הידיים הוקמה על ידינו – רוני וסלע מרום בשנת 2013 אנו בני זוג הפועלים בתחום החינוך והחברה מזה מספר שנים. את דרך הידיים הקמנו מתוך אהבתנו לעבודות הידיים ועיסוקנו בהתפתחות האישית תוך כדי העשייה וההגשמה. במהלך השנים הבנו כי חווית העשייה, ההגשמה וההכרה ביכולותינו להשפיע ולשנות הם הגורמים המשמעותיים ביותר לקידום אדם בדרכו ליצירת חיים עצמאיים איכותיים. גינון טיפולי הוא פלטפורמה מצוינת לשם כך.

שינוי גודל גופנים